Blog

علت درد استخوان ساق پا

by پزشک پا in دسامبر 30, 2018

علت درد استخوان ساق پا چیست؟

درد استخوان،حساسیت شدید درد، یا ناراحتی در یک یا چند استخوان است. این با درد عضلات و درد مفصلی متفاوت است زیرا درد در عضلات ناشی از تحرک و فعالیت است. درد معمولا به بیماری هایی اطلاق می شود که بر عملکرد طبیعی یا ساختار استخوان تأثیر می گذارد.

علت درد استخوان چیست؟

بسیاری از شرایط و حوادث می تواند به درد استخوان منجر شود. صدمه و آسیب علت شایع درد استخوان هستند. به طور معمول، این درد زمانی رخ می دهد که یک فرد از طریق یک نوع آسیب، مانند یک تصادف یا سقوط از جایی می افتد. ضربه ممکن است باعث شکستن استخوان شود یا فقط درد همراه داشته باشد .هر گونه آسیب به استخوان می تواند باعث درد استخوان شود.

کمبود مواد معدنی

برای حفظ قدرت، استخوان های شما نیاز به انواع مواد معدنی و ویتامین ها، از جمله کلسیم و ویتامین D دارند. کمبود کلسیم و ویتامین D اغلب به پوکی استخوان تبدیل می شود که شایع ترین نوع بیماری های استخوانی است.

افراد مبتلا به پوکی استخوان در مراحل پایانی اغلب درد استخوانی دارند.

سرطان متاستاتیک:

این سرطانی  که در جایی دیگر از بدن ایجاد شده است اما به سایر قسمت های بدن گسترش یافته است.

سرطانهای مختلف از جمله :

سرطان سینه و ریه، تیروئید، کلیه و سرطان پروستات از جمله سرطانهایی هستند که معمولا به استخوانها گسترش می یابد.

 

سرطان استخوان:

سرطان استخوان سلولهای سرطانی را که از استخوان استخراج می شود را دربر میگیرد سرطان استخوان بسیار کمتر از سرطان متاستاتیک است.

علت درد استخوان ساق پا

علت درد استخوان ساق پا

عوامل که می توانند باعث درد استخوان شوند:

زمانی که سرطان باعث تخریب ساختار طبیعی استخوان می شود  درد در پا احساس میشود این درد خیلی وحشتناک است و اغلب به صورتی است که بیمار در پا احساس تیر کشیدن میکند

بیماری هایی که باعث درد استخوان پا میشوند عبارتند از:

بیماری هایی که باعث تخریب استخوان ها می شوند مانند : مانند کم خونی سلول داسی شکل، یا خونریزی استخوان بدون منبع ثابت خون، بافت استخوانی شروع به مردن می کند. این موجب افزایش درد استخوان و ضعف استخوان می شود. اهمیت بررسی کم خونی مادران باردار به همین دلیل است

عفونت اگر از استخوان ها شروع به گسترش کند، می تواند یک بیماری جدی به نام استئومیلیت باشد. این عفونت استخوان می تواند سلول های استخوان را از بین ببرد و باعث درد استخوان شود.

لوسمی عامل درد استخوان

لوسمی سرطان مغز استخوان است . مغز استخوان در بسیاری از استخوان ها یافت می شود و مسئول تولید سلول های استخوانی است. افراد مبتلا به لوسمی اغلب درد استخوان، به ویژه در پاها را تجربه می کنند.

 

درد استخوان در دوران بارداری

درد استخوان لگن یک بیماری شایع برای بسیاری از زنان باردار است. این درد گاهی به عنوان درد کمر لگن (PPGP) مربوط به بارداری شناخته می شود.

درد لگن در دوران بارداری:

علائم درد لگن شامل درد در استخوان ناحیه تناسلی و سفتی و درد در مفصل لگن است.درد لگن معمولا تا بعد از زایمان حل نمی شود. درمان زودرس می تواند علایم را کاهش دهد،

درمان درد لگن عبارتند از:

درمان دستی

درمان فیزیوتراپی

تمرینات آبی

تمرین برای تقویت لگن رایج است، اگر درد لگن را خیلی شدید تجربه کنید باید با پزشک خود مشورت کنید.

 

درد استخوان چگونه تشخیص داده می شود؟

یک پزشک باید علت اصلی درد را برای توصیف درمان شناسایی کند. درمان علت اصلی درد استخوان می تواند درد را به شدت کاهش دهد یا از بین ببرد. پزشک شما یک معاینه فیزیکی را انجام می دهد و درباره سابقه پزشکی شما می پرسد. سوالات رایج عبارتند از:

درد در کجا قرار دارد؟

اولین بار درد را چگونه تجربه کردید؟

آیا درد بدتر می شود؟

علائم دیگری وجود دارد که با درد استخوان همراه است؟ پزشک شما ممکن است ازمایش های خون را برای بررسی کمبود ویتامین یا علائم سرطان درخواست دهد. آزمایش خون همچنین ممکن است به پزشک شما کمک کند که عفونت ها و اختلالات غده آدرنال را شناسایی کند که می تواند سلامت استخوان را مختل کند. اشعه X، بافت استخوان ها، MRI ها و سی تی اسکن ها می تواند به پزشک شما کمک کند تا آسیب، ضایعات استخوانی و تومورها را در استخوان بررسی کند.

آزمایشات ادرار می توان برای تشخیص ناهنجاری ها در مغز استخوان، از جمله میلوما چندگانه استفاده کرد. در برخی موارد، پزشک شما باید آزمایش های متعددی را انجام دهد تا شرایط خاصی را رد کند و علت دقیق درد استخوان را تشخیص دهد.

علت درد استخوان ساق پا

علت درد استخوان ساق پا

درد استخوان چگونه درمان می شود؟

وقتی پزشک علت درد استخوان را تعیین می کند، شروع به درمان علت اصلی می کنند. آنها ممکن است به شما توصیه کنند که تا آنجا که ممکن است منطقه آسیب دیده را ببندید. آنها به احتمال زیاد این راه را برای کاهش درد متوسط ​​و شدید استخوان تجویز می کنند. اگر پزشک شما از علت مطمئن نیست و مظنون به یک عفونت است برای شما آنتی بیوتیک را شروع می کنید. دوره کامل دارو را بگذارید، حتی اگر علائم شما چند روز طول بکشد. کورتیکواستروئیدها معمولا برای کاهش التهاب استفاده می شوند.

دارو های درمان درد استخوان پا عبارتند از:

مسکن ها

داروهای ضد درد یکی از رایج ترین داروهای تجویز شده برای کاهش درد استخوان است، اما آنها شرایط زیر را درمان نمی کنند. درمان های بدون نسخه مانند ایبوپروفن (Advil) یا استامینوفن (تیلنول) می توانند مورد استفاده قرار گیرند. داروهای تجویزی مانند پاراستامول یا مورفین ممکن است برای درد متوسط ​​یا شدید استفاده شود.

آنتی بیوتیک ها

اگر عفونت استخوانی دارید، ممکن است پزشک شما آنتی بیوتیک های قوی را برای کشتن ژرم که باعث عفونت می شود، تجویز کند. این آنتی بیوتیک ها ممکن است شامل سایپروفلوکساسین، کلیندامایسین یا وانکومایسین باشند.

 

مکمل های غذایی

افرادی که پوکی استخوان دارند باید سطح کلسیم و ویتامین D خود را بازگردانند. پزشک شما مکمل های غذایی شما را برای درمان کمبود مواد معدنی به شما ارائه می دهد. مکمل ها در قالب مایع، قرص یا ژل قابل دسترس هستند.

درمان درد سرطان استخوان ناشی از سرطان دشوار است. پزشک باید از سرطان برای تسکین درد استفاده کند.

درمان های رایج سرطان مغز و استخوان

شامل جراحی،

پرتودرمانی و شیمی درمانی (که می تواند درد استخوان را افزایش دهد).

بیسفسفوناتها نوعی از داروهایی هستند که به جلوگیری از آسیب استخوان و درد استخوان در افراد مبتلا به سرطان استخوان متاستاتیک کمک می کند.

داروهای ضد درد نیز ممکن است تجویز شوند.

 

عمل جراحي

برای جابجایی قطعاتی از استخوان که به علت عفونت از بین رفته اند، ممکن است نیاز به جراحی داشته باشید. ممکن است جراحی برای بازسازی استخوان های شکسته و حذف تومورهای ناشی از سرطان لازم باشد.

جراحی مجدد

ممکن است در موارد شدید جایی که مفاصل می توانند جایگزین شوند استفاده شود.

جلوگیری چگونه می توان درد استخوان را از بین برد؟

حفظ استخوان های سالم باعث می شود که درد استخوان کمتر شود. برای حفظ سلامت استخوان بهینه سازی، به یاد داشته باشید:

یک برنامه ورزشی سالم نگه دارید

مقدار کافی کلسیم و ویتامین D دریافت کنید

اجتناب از سیگار کشیدن

علت درد استخوان ساق پا

علت درد استخوان ساق پا

8 واقعیت سریع درباره کلسیم :

علاوه بر بهبود سلامت استخوان های، شما همچنین می توانید از آسیب های ناشی از درد استخوان جلوگیری کنید.

سعی کنید برای جلوگیری از افتادن با نگه داشتن خود در هنگام سر خوردن از شدت ضریه بکاهید هنگام بالا رفتن و پایین رفتن از پله نیز باید مراقب باشید.

برای فعالیت های ورزشی، به ویژه ورزشهای ارتباطی مانند فوتبال یا بوکس، لباس های محافظتی مناسب را می پوشند.

در بسیاری از موارد، زمان زیادی برای برطرف کردن مشکل درد ناشی از شیمیدرمانی یا شکستگی وجود دارد.

 

در حین بازیابی، جلوگیری از تشدید و یا متلاشی شدن مناطق آسیب دیده. این می تواند از آسیب و درد بیشتر جلوگیری کند و باعث بهبودی شود.

در صورت وجود آسیب بیشتر، مناطقی را که تحت تاثیر قرار گرفته اند، تا آنجا که ممکن است، بسنجید

برای بعضی از افراد، کمک هایی مانند پرانتز، اسپلینت و کست می توانند  که می تواند هر دو استخوان را محافظت کند و درد را از بین ببرد.

چه زمانی برای درد استخوان پا به پزشک مراجعه کنیم؟

شرایط جدی اغلب علت درد استخوان است. حتی درد خفیف استخوان ممکن است شرایط اورژانسی را نشان دهد. اگر درد ناگهانی استخوانی را تجربه کنید که در عرض چند روز بهبود نیافته است، با پزشک خود مشورت کنید.

اگر درد استخوانی همراه با کاهش وزن، کاهش اشتها یا خستگی عمومی باشد، باید پزشک نیز را ببینید.

درد استخوان ناشی از آسیب دیدگی نیز باید تحت نظر پزشک باشد. برای شکستگی از آسیب مستقیم به استخوان، درمان پزشکی لازم است. استخوان ها می توانند در موقعیت های اشتباه بهبود یابد و مانع حرکت شوند.

 

در حالی که درد پا یک بیماری معمول پس از آسیب است، درد ممکن است به علت شرایط پزشکی یا دلایل غیر متعارف رخ دهد.

 

 

علت درد استخوان ساق پا

 

عوامل درد استخوان پا شامل موارد زیر هستند

درد در پاها ممکن است به علت آسيب يا التهاب هر يک از ساختارهايي که در پا مشاهده مي شود، از جمله استخوان ها، مفاصل، عضلات، تاندون ها، رباط ها، عروق خونی، اعصاب و پوست. التهاب بافت معمولا باعث درد می شود.

 

درد همچنین می تواند از دیگر قسمت های بدن نشات یابد و در پا احساس شود. بیماری های  پشت ممکن است باعث درد و بی حسی پا شود.

آئورت شکمی و aneurysms شريان ايلياک نيز ممکن است با درد پا اتفاق بيفتد.

لخته شدن خون در رگهای بزرگ در شکم، لگن یا پاها یکی دیگر از  علائم درد پا است.

 

بیماری های سیستمیک مانند دیابت می تواند موجب آسیب عصبی و یا عروقی شود که می تواند موجب درد مزمن پا و درد پا شود.

آناتومی کامل پا

ساختار پا با اسکلت شروع می شود. استخوان های بزرگ پا، استخوان ران (استخوان ران) و تیبیا و فیبال سوزن است.

پاتلا (kneecap) در مقابل مفصل زانو قرار دارد که در آن فمور و تیبیا برخورد می کنند. استخوان های کوچکتر در پا قرار دارند.

مفاصل مهم پا عبارتند از:

لگن، زانو و مچ پا هستند، اما مفاصل کوچک در پا نیز مهم هستند، زیرا آنها به حمایت از بدن کمک می کنند و نیرویی را که از راه رفتن و رانندگی ایجاد می شود، کاهش می دهد.

 

مفاصل با لایه های ضخیم بافتی به نام لیگامانها تثبیت می شوند. انتهای یک استخوان که بخشی از مفصل را تشکیل می دهد، با غضروف پوشیده می شود تا به آنها کمک کند تا از طریق حرکت خود به حرکت درآیند و اصطکاک مالش استخوان بر روی استخوان را کاهش دهند. عضلات به استخوان وصل می شوند و دارای تاندون هایی هستند که در سراسر مفصل کشش دارند. هنگامی که یک عضله قرارداد، حرکت مشترک می شود.

 

علت درد استخوان ساق پا

 

گروههای اصلی عضلانی که بر روی حرکت پا تاثیر می گذارند،

عبارتند از باسن، چهارگوشه (در جلوی ران)، کمر راست (در پشت ران) و گاستروکنیموس (در پشت گربه). دیگر عضلات کوچکتر وجود دارد، از جمله کسانی که در پا هستند، که به ایجاد مفاصل متعدد در پا کمک می کند.

دو مجموعه عروق خونی در پا وجود دارد. سیستم شریانی از قلب خون، غنی از اکسیژن را فراهم می کند. آئورت قلب را ترک می کند و به داخل شکم فرود می آید، به شریان های شکمی تقسیم می شود، و در قسمت های کشاله ران فمورال تقسیم می شود.

 

شریان فمورال در امتداد پشت استخوان ران حرکت می کند و در پشت زانوی (شکم انقباضی) آن را به شاخه های کوچکتر تقسیم می کند تا خون پا و انگشتان را تامین کند.

سیستم وریدی خون را از پا جدا می کند و آن را به قلب باز می گرداند، اجازه می دهد عضله بافت مانند از بین بردن دی اکسید کربن و سایر مواد زائد متابولیسم باشد. دو پا در رگها وجود دارد، سیستم های سطحی و ضخیم. سیستم سطحی در امتداد پوست اجرا می شود در حالی که سیستم  عمیق در عضلات و در امتداد استخوان قرار دارد.

 

جریان خون از سیستم سطحی به سیستم عمیق از طریق اتصال رگها به نام پرفوراتورهایی که از لخته شدن خون در ورید های سطحی رخ می دهد از ورود به سیستم رگهای عمیق و آمبولیزه یا سفر به قلب و ریه ها جلوگیری می کند. سیستم های سطحی و عمیق در کشاله ران به وجود می آیند تا رگ فمورال را تشکیل دهند.

 

اطلاعات مربوط به پا، انتقال سیگنال از مغز که باعث حرکت هدفمند می شود. رگ ها اطلاعات یا احساسات را به مغز می فرستند. این شامل احساس درد، لمس نور، فشار، ارتعاش، دما و موقعیت است.

همچنین، تحریک عصبی می تواند از پاها به نخاع و بازگشت بدون بازگشت به مغز جریان یابد. این حلقه های عصبی اجازه می دهد تا حرفه ای مراقبت های بهداشتی برای تست رفلکس های شدید تاندون (زمانی که زانو یا مچ پا با یک چکش میخورد) برای ارزیابی عملکرد نخاع. بیماری و آسیب می تواند بر هر یک از این ساختارها، باعث التهاب، ناراحتی و درد شود. بیش از یک مکانیسم ممکن است در همان زمان برای ایجاد درد پا رخ دهد.

 

 بعضی از بیماری ها که باعث درد استخوان میشوند عبارتند از:

دیابت:

افراد مبتلا به دیابت تحت کنترل ضعیف ممکن است نوروپاتی دیابتی را ایجاد کنند که در آن اعصاب به ناتوانی در پا و پاها آسیب میزند علائم ممکن است شامل درد و از دست دادن احساس در پا و همچنین گز گز و سوزش دست و پا و یا احساس سوزش باشد.

دیابت همچنین یکی از عوامل خطر برای بیماری عروق محیطی است که ممکن است موجب کاهش شریان ها در پاها و کاهش جریان خون به عضلات شود. عدم تأمین خون ممکن است باعث درد یا کراوات ناشی از تمرین (اعمال) شود، در حالیکه عضلات با فعالیت فعال می شوند، زیرا اکسیژن غنی از خون به اندازه کافی قابل حمل نیست.

 

لرزش متناوب اشاره به درد در پاها است که در طول راه رفتن به دلیل بیماری عروق محیطی (بیماری عروق محیطی) ایجاد می شود. این درد معمولا با استراحت بهتر می شود. همانطور که شریان ها در طول زمان محدود می شوند، فعالیت های کاهش یافته باعث افزایش درد می شود.

عضله آسیب دیده به علت التهاب و تورم باعث درد می شود، اما ممکن است بر تعادل عضلات اطراف مفصل نیز تاثیر بگذارد. اگر این عدم تعادل ادامه یابد، ممکن است به دلیل استرس مزمن بر روی آن باعث مفصل زخمی شود.

 

علت درد استخوان ساق پا

 

سیاتیک:

افراد مبتلا به مشکلات پشتی به علت آرتریت یا دیسک شکسته ممکن است سیاتیک یا درد ناشی از عصب سیاتیک که مشکلات  پا را ایجاد می کند سیاتیک ممکن است با بیخوابی و یا سوزش در پا همراه باشد.

 

تروما:

تروما بیشترین علت درد پا است.  تقریبا سقوط و آسیب های چرخشی می تواند به استخوان ها، عضلات و مفاصل پا و یا ترکیبی از هر سه آسیب برساند.

درد پشت، به علت آسیب عصب سیاتیک را آلوده می کند و باعث ایجاد سیاتیک می شود. این یک درد است که از مسیر یکی از ریشه های عصبی  نخاع را ترک می کند و عصب سزارین را دنبال می کند منتشر می کند.

درد سیاتیک معمولا در پشت شروع می شود و به باسن و ران انتقال می یابد. آسیب های بیش از حد می تواند موجب درد شود و می تواند به عنوان آسیب های متعدد جراحی آسیب رسان به عضلات، تاندون ها و مفاصل رخ دهد که در طی مدت زمان طولانی رخ می دهد.

شکستگی:

هنگامی که به استخوان اشاره می شود، شکستگی، شکسته شدن  به معنای یکسان است زیرا یکپارچگی استخوان به خطر افتاده است.

 

شکستگی شايعترين علامت درد است که به علت آنکه انتهاي عصبي در بافت فيبري بافت پوست، پروستئوم (peri = محيط + osteum = استخوان) واقع شده است، در معرض آسيب و التهاب قرار گرفته است. همچنین، عضلات اطراف استخوان به اسپاسم وارد می شوند و درد را تشدید می کنند.

شکستگی استرسی:

برخی از شکستگی ها به علت آسیب های کوچک تکراری به یک ناحیه خاص بدن رخ می دهد.شکستگی یک یا چند استخوان متاتارس در پا را تشریح می کنند که ناشی از استفاده بیش از حد از استخوان است. این نام از این واقعیت است که آنها در سربازانی یافت می شوند که به عنوان بخشی از آموزش خود مجبور به انجام حرکت سخت میشوند این وضعیت همچنین به عنوان سندرم استریل تیبایی شناخته می شود. در حال اجرا، پریدن و رقص شایع ترین علت آن است.برخی شکستگی های میکروسکوپی در شکم شکم رخ می دهد، باعث درد و تورم می شود. اگر فرد همچنان به ورزش ادامه دهد و درد را نادیده بگیرد، یک شکاف شکمی می تواند به شکستن استخوان کامل برسد.

کشش ها و کشیدگی ها:

صدمه رباط ها کشش نامیده می شود و هنگامی رخ می دهد که الیاف رباط ها کشش یا به طور جزئی یا به طور کامل برجسته می شوند. ماهیچه ها و تاندون ها نیز می توانند کشش یا پاره شوند، باعث ایجاد فشار می شوند. هر دو کشش و کشیدگی باعث تورم و التهاب می شود که موجب درد می شود.گاهی اوقات کشش یا کشکستگی ممکن است در جایی که سازه ها به استخوان وصل می شود رخ دهد و یک قسمت کوچکی از استخوان را می توان از طریق قرار دادن عضله، سیم یا رباط بکشید. این شکستگی ناشی از انفجار نامیده می شود، اما اغلب به همان شکل به عنوان یک سویه درمان می شود.

بورسیت:

کیسه های کوچک و پر از مایع وجود دارند که در آن بزرگنمایی های استخوانی بزرگ را پوشش می دهند و تاندون ها را در سراسر استخوان می سوزانند.بورسیت یا التهاب کیسه بورسا ممکن است با آسیب هایی مانند ضربه مستقیم رخ دهد. دو برسا در پایه که معمولا به صورت پف کرده بوجود می آیند، بوروسا تروکانتریک است که قسمت اعصاب استخوانی فمور را در بیرون از ران و باریس عصبی پوشش می دهد که بخش هایی از استخوان لگن که در آن نشسته اند را پوشش می دهد.

 

علت درد استخوان ساق پا

 

خونریزی:

آسیب ها همچنین می توانند باعث خونریزی در بافت ها و مفاصل شوند. از آنجا که خون، مانند هر مایع، نمی تواند فشرده شود، تورم موجب افزایش شدید درد می شود. خون نیز به بافت های اطراف آن را تحریک می کند

 

سندرم مفاصل:

یک وضعیت اورژانس پزشکی است. این وضعیت  که تورم بیش از حد در قسمت های از پا که حاوی عضلات هستند رخ می دهد. این باعث افزایش فشار داخل محفظه می شود که بیشتر از فشار خون تولید شده در هنگام قلب است. تغذیه خون در داخل محفظه قطع می شود، باعث درد، بی حسی و ناتوانی در حرکت پا یا مچ پا می شود. این یک وضعیت اورژانسی است و نیاز به جراحی دارد که نیازمند باز کردن محفظه ها و تسکین فشار در جهت بازگرداندن عرضه خون و جلوگیری از معلولیت دائمی است.یکی از نشانه های تشخیصی اندازه گیری فشار داخل محفظه است تصویر آناتومی عضله و عصب پای تصویر آناتومی عضله و عصب پای همسترینگ کشیده شده می تواند یک آسیب دردناک نه تنها به یک ورزشکار باشد، بلکه برای افراد دیگر نیز ایجاد میشود.

همسترینگ می تواند در نزدیکی زانو، به سمت ران یا در هر نقطه ای از درون پاره شود. اغلب هنگامی که آسیب اتفاق می افتد راه رفتن برای شخص  دردناک می شود. جای تعجب نیست که ورزشکار هنگام فروپاشی با همسترینگ آسیب می بیند. همانطور که پا به زمین می رسد، درد می تواند غیر قابل تحمل باشد

 

بیماری شریان محیطی (PAD):

درد در یک پا یا هر دو، ممکن است به علت بیماری شریانی محیطی باشد، کاهش جریان خون شریانی به پا به علت تنگ شدن شریان ها. اغلب درد با فعالیت همراه است، زیرا پیاده روی برای عضلات نیاز به اکسیژن بیشتری دارد. اگر شریان ها باریک هستند و نمی توانند این نیاز را تامین کنند، عضلات شروع به درد می کنند. عروق خونی می تواند در هر سطح، از آئورت (رگ خون بزرگ که قلب را ترک می کند) به هر یک از شاخه های شاخه ای محدود شود. بسته به سطح تنگی و عضلات خاص درگیر، زمینه های درک شده درد ممکن است متفاوت باشد.

از آنجایی که بیماری شریان محیطی اغلب بیش از یک رگ خونی را تحت تاثیر قرار می دهد، هر دو پا ممکن است تحت تاثیر قرار بگیرند، اگرچه ممکن است درد در هر پا متفاوت باشد.  تامین خون  پاها همچنین ممکن است یکپارچگی پوست را به خطر بیندازد و ممکن است باعث عفونت شود.

 

 

علت درد استخوان ساق پا

لخته خون:

یک لخته خون از شریان شریانی (در شریان) یک شریان پا می تواند به طور کامل مانع از عرضه خون شود، جلوگیری از رسیدن بافت ها از خون غنی از اکسیژن از قلب. این می تواند باعث درد  حاد شود. به غیر از درد، پا ممکن است خنک و کم رنگ باشد. در حالی که منابع بالقوه زیادی از لخته خون وجود دارد، یک مکان مشترک برای نگاه کردن به قلب است. یک لخته خون نیز می تواند به شدت در یک شریان که جزئی است  رخ می دهد. درست مثل شریان های قلب که ممکن است به دلیل کلسترول و یا ایجاد پلاک در طول زمان محدود شود، وضعیت مشابهی در پاها ممکن است رخ دهد. اگر پلاک ناشي از تحريك يا پاره شدن باشد بدن مي تواند لخته شدن را در محل ايجاد كند. انسداد شريان و جلوگيري از عرضه خون به قسمتي از پا میشود. لخته خون وریدی (همچنین در ورید) همچنین می تواند درد ایجاد کند.

به ندرت تومورها و عفونت می تواند باعث التهاب ریشه های عصبی و نخاعی و درد ناشی از آن شود. در حالی که یک دیسک فتق دیسک یا آرتروز می تواند یک ریشه عصب را که از یک یا چند سطوح خارج می شود باعث شوند، تنگی نخاعی ممکن است بخش های زیادی از نخاع را تحت تأثیر قرار دهد، زیرا کانال نخاعی خود باریک می شود تنگی نخاعی ممکن است منجر به درد بی حسی و ضعف شود.

 

پوست:

التهاب پوست نیز ممکن است موجب درد شدید شود، به خصوص اگر بیماریهای زیر زمینی مانند دیابت یا بیماری شریان محیطی وجود داشته باشد که از بهبودی کافی برخوردار نیست. التهاب ممکن است به علت عفونت باشد که اغلب ناشی از استرپتوکوک یا باکتری استافیلوکوک است. پوستی که به علت تجمع مایع در بافتهای زیر پوست کشش دارد می تواند موجب بروز درد شدیدی شود، به خصوص وقتی که پاها بالا نرود. زردچوبه می تواند علت درد ناشی از التهاب عصب نخاعی در بدن را افزایش دهد.

 

منبع :پزشک پا

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *